Rezervujte se na Základní analýzu ještě dnes za akčních 200 Kč
Analýza mikrobiomu:
Způsobují střevní bakterie nadváhu a brání vám v hubnutí?
Zjistěte, co vše může způsobovat
špatný mikrobiom ve vašich střevech
Akceleruje přeměnu potravy na tuky
Různé bakteriální kmeny dokáží z potravy vyzískat různé množství energie. Přemnožení „špatných“ bakterií tak vede k tomu, že si z potravy vezmou více energie a tu pak přemění na tuky, jejichž přebytek tělo ukládá do tukových zásob.
Negativně ovlivňuje vaše chutě
Nejnovější studie potvrzují, že mikrobiom ovlivňuje naše chutě. Jednotlivé bakterie vyvolávají cíleně chutě na potravu, která je pro ně ideálním médiem. Lidé s nadváhou se tím dostávají do začarovaného kruhu – mají zvýšené chutě na nezdravé jídlo, jehož konzumace vede k dalšímu růstu podílu špatných bakterií.
Negativně ovlivňuje vaše chutě
Nejnovější studie potvrzují, že mikrobiom ovlivňuje naše chutě. Jednotlivé bakterie vyvolávají cíleně chutě na potravu, která je pro ně ideálním médiem. Lidé s nadváhou se tím dostávají do začarovaného kruhu – mají zvýšené chutě na nezdravé jídlo, jehož konzumace vede k dalšímu růstu podílu špatných bakterií.
Zárodek mnoha zdravotních problémů
Už starořecký lékař Hippokrates tvrdil, že „každé onemocnění začíná ve střevech”. Mnoho vědeckých výzkumů ukazuje na úzký vztah mezi mikrobiomem a nadváhou, obezitou, alergiemi, únavou, špatnou imunitou, diabetem 2. typu, kardiovaskulárními onemocněními, zažívacími problémy (zácpa/průjmy), špatnou náladou, depresemi nebo např. zánětlivými onemocněními.
Co je to střevní mikrobiom
Střevní mikrobiom (dříve nazýván mikroflóra) je pojmem zahrnujícím všechny mikroorganismy osidlující lidská střeva. Průměrná lidská střevní mikrobiota váží 1–2 kilogramy, je zastoupena přibližně 1000 druhy (v extrémních případech až 2500) a její složení ovlivňují faktory, jako jsou strava, životní prostředí, léky či dokonce způsob porodu.
Lidské střevo obsahuje až:
100 bilionů
Jednotlivých bakterií
2 500
Různých druhů
První dostupná
analýza mikrobiomu v ČR
Poznejte, jak mikrobiom ovlivňuje konkrétně vaše tělo. Naše unikátní metoda založená na komplexní molekulárně biologické analýze 4 vybraných bakteriálních kmenů odhalí, jestli právě u vás nezpůsobují bakterie neschopnost hubnout a zdali vám nehrozí závažné nemoci. Analýza zároveň slouží jako první krok k nápravě. Jakmile zjistíme skladbu vašeho mikrobiomu, jsme schopni doporučit vhodné potraviny a doplňky, které povedou k navrácení správné rovnováhy.
Analýza 4 vybraných kmenů:
Firmicutes
Bakterie Firmicutes jsou ve střevě zodpovědné za rozklad složitých tuků na jednodušší vstřebatelné látky. Jejich zvýšené zastoupení může vést k obezitě.
Bacteroidetes
Mezi tyto kmeny patří převážně bakterie, které využijí méně energie z potravy. Energetický výtěžek u nich není tak velký jako u Firmicutes a s nadsázkou jsou tedy považovány za ochránce proti obezitě.
Lactobacillus
Pro organismus velmi důležité bakterie. Podílejí se totiž na nejrůznějších metabolických a imunologických pochodech, které udržují rovnováhu v těle.
Bifidobacterium
Přínos těchto bakterií spočívá v jejich účasti na regulaci zánětlivých procesů. Zároveň také mohou způsobovat snižování hladiny cholesterolu v krvi a játrech.
Příklady výsledků:
Firmicutes
Bacteroidetes
Bifidobacterium
Lactobacillus
Klient A
Výrazně převažující poměr bakterií Firmicutes indikuje vyšší pravděpodobnost obezity
Výrazně zvýšené riziko atopické dermatitidy a jiných kožních onemocnění
Pravděpodobnost zvýšené zánětlivosti organismu
Zvýšený příjem energie z potravy vede k nadměrnému ukládání tuků
Klient B
Správný poměr bakterií Bacteroidetes versus Firmicutes naznačuje nízké riziko obezity
Zastoupení laktobacilů indikuje správnou funkci metabolických a imunologických pochodů
Snížená zánětlivost díky dostatečnému obsahu bifidobakterií
Snadnější hubnutí v případě nadváhy
Funkční metoda
hubnutí pro 21. století
1. KROK
Základní analýza
Zahrnuje hodinovou konzultaci s nutričním specialistou a změření na speciálním přístroji, který nám podá základní přehled o stavu vašeho těla.
Mimo jiné se dozvíte váš metabolický věk, úroveň viscerálního tuku a bazálního metabolismu či kompozici vašeho těla = procenta tuků, svalů, kostí a vody.
Specialista zkonzultuje váš jídelníček, blíže představí analýzu mikrobiomu a následné hubnoucí programy a péče.
2. KROK
Analýza mikrobiomu + biochemický rozbor krve
Metabolismus každého člověka je jiný, a tak nejdůležitějším krokem k úspěšnému hubnutí je poznání toho vašeho.
Analýza mikrobiomu odhalí, jestli vám vaše tělo nebrání v hubnutí, a napoví, které bakterie je vhodné doplnit a zlepšit schopnost hubnutí.
Biochemický rozbor krve nám pak dá jasný přehled o stavu vašeho těla a spolu s daty z analýzy mikrobiomu pomůže sestavit co nejvhodnější výživový plán.
3. KROK
Sestavení osobního výživového plánu na míru
Výživový plán je postaven tak, aby co nejvíce vyhovoval vašemu životnímu stylu a potřebám vašeho těla. Hubnout tak budete i bez toho, abyste museli hladovět či dodržovat drastické diety.
Strava je jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících vaše zdraví a spokojenost. A právě vaše zdraví je pro nás při sestavování výživového plánu tím nejdůležitějším. Zhubnutí je pouze příjemným vedlejším efektem.
Žádná krátkodobá dieta, ale změna na celý život. Cílem našeho výživového plánu není krátkodobě zhubnout, ale naučit vás stravovat se tak, abyste v budoucnu vždy byli schopni vystačit si sami.
Vykročte za svou vysněnou postavou
Rezervujte se na Základní analýzu ještě dnes za akčních 200 Kč
Mimo jiné se dozvíte:
Metabolický věk
Úroveň viscerálního tuku
Bazální metabolismus
Kompozice těla
Svěřte se odborníkům
60
poboček
200+
specialistů
7
členů Vědecko-lékařské rady
504 275
zhubnutých kilogramů